Pierwsza pomoc – szkolenie

Coraz więcej przedsiębiorstw proponuje prowadzenie kursów z zakresu pierwszej pomocy. Różnią się pod względem ceny, metod nauki i zakresu, dlatego warto wiedzieć wcześniej, na co zwrócić uwagę przy ich wybieraniu.

Szkolenia z pierwszej pomocy – dla kogo?

Szkolenie z pierwszej pomocy przyda się każdemu. Nie każdy musi umieć grać na skrzypcach lub mówić po włosku, jednak wszyscy powinniśmy być w stanie udzielić pomocy innym w sytuacji niebezpieczeństwa. Bez względu na wiek należy wiedzieć, jak unieruchomić zwichniętą kostkę albo jak ułożyć kogoś w pozycji bocznej ustalonej. Świadkiem groźnego zdarzenia możemy być zawsze: w drodze do pracy, na urlopie, na uczelni. Niezmiernie istotne jest, byze szkolenia z pierwszej pomocy skorzystali uczniowie szkół, a także pracownicy administracji państwowej.

Szkolenia z pierwszej pomocy – ile to kosztuje?

Koszt kursu 1. pomocy jest uzależnionazależy od jego czasu trwania oraz liczby liczebności grupy. Im więcej godzin zajęć oraz uczestników, tym koszt na 1 osobę jest mniejszy. Jednak, im mniej uczestników, tym więcej praktycznej wiedzy przyswoimy. Na zniżki możemy liczyć w przypadku kursu dla kilkudziesięciu osób. Co więcej, w Sieci można znaleźć także szkolenia otwarte – dla nawet stuosobowych grup. Pozbywamy się obowiązku organizacji szkolenia i kompletowania grupy, a jedynie zapisujemy się na pasujące nam szkolenie.