Nowoczesne wybielanie zębów

Zdrowe i białe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety mnóstwo czynników zewnętrznych atakuje nasze szkliwo i sprawia, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze codzienne zabiegi pielęgnacyjne wystarczają. Jak przywrócić wspaniały uśmiech? Jakie metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – nie tylko domowe środki wybielające

Czyszczenie zębów po każdym posiłku pomaga zachować zdrowe szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Kwasy i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają wyglądać estetycznie. Domowe sposoby pielęgnacyjne (żele, paski, soda oczyszczona), nie zawsze są bezpieczne dla szkliwa. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Dentyści szczególnie polecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia satysfakcjonujące rezultaty już po kilku zabiegach. Zabieg nie wywołuje bólu i jest bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów – zalecenia po zabiegu

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Pierwszym etapem jest przegląd stanu uzębienia. W dalszej kolejności przy pomocy specjalnego wzornika ustala się barwę zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Ważny jest także dobór właściwego PH żelu. Preparat aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba usuwając nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 14 odcieni, rezultaty są więc spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu należy wystrzegać się barwiących napojów i potraw przez co najmniej ok. 7 dni. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.