Łagodzenie bólu i regeneracja tkanek – działanie aparatu do magnetoterapii

Na https://www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii uzyskasz więcej szczegółów o magnetoterapia aparaty.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w granicach 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się wielorakie oddziaływanie, jednak wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Całkowitą pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o przyspieszenie odnowy tkanek i działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia zmniejsza też obrzęki, zmniejsza ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych i poprawia krążenie.

Działanie urządzeń do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które następnie jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i znacznie usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to istotny element ekwipunku gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na znaczne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zwykle jest to sprzęt stacjonarny, rzadko używany przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy też modele mobilne, wspaniale nadające się do pracy z pacjentami w ich domach. Urządzenia te posiadają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Kontakt z firmą:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]