Korekcja starczowzroczności – dostępne metody

Zobacz więcej informacji o leczeniu presbiopii na voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/.

Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z naturalnych procesów wynikających ze starzenia się organizmu. Jej objawem jest utrata zdolności widzenia na krótkie odległości, co tak naprawdę przeszkadza w użyciu telefonu komórkowego lub laptopa, rozwiązywaniu krzyżówek, czytaniu gazet, a także podejmowaniu wielu innych aktywności. Presbiopia jest rezultatem zachwiania zdolności akomodacji oka bądź jej kompletnej straty. Sposobem na poradzenie sobie z tym problemem może być przepisanie okularów, aczkolwiek wywołuje to komplikacje. Soczewki do bliży przeszkadzają w widzeniu dali, okulary dwuogniskowe nie zawsze są wygodne, zaś modele progresywne przeważnie nie są tanie. Idealnym rozwiązaniem może być zatem zlikwidowanie presbiopii w wyniku zabiegu.

Korekcja starczowzroczności. Z jakiej przyczyny jest potrzebna?

Jak już nadmieniliśmy, korekcja starczowzroczności pozwala uchronić się od wielu komplikacji przy podejmowaniu się powszednich, najprostszych czynności. Jednostki dotknięte tym schorzeniem (trzeba zaakcentować, iż w niektórych przypadkach pierwsze oznaki presbiopii ujawniają się niedługo po 40 roku życia) mają trudności z czytaniem bądź korzystaniem z telefonu, a także robieniem zakupów (właściwie ogranicza możliwość przeczytania opisu produktu) czy jazdą komunikacją miejską (trudności z korzystaniem z rozkładów jazdy). Ponadto, przeciwnie do miopii, starczowzroczność nie jest rekompensowana przez zdolność dokładniejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie okularów okazuje się dla osób cierpiących na tę wadę wzroku niekomfortowe. Nie należy również zapominać, iż wada ta się nieustannie zwiększa, a każde następujące dwa lata skutkują przeważnie pogorszeniem widzenia w przybliżeniu o 0,25 dioptrii.

Leczenie presbiopii – likwidacja wady w toku pojedynczego zabiegu

Poza korekcją przy użyciu szkieł korekcyjnych, rekomendowane jest również leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają konieczność stosowania okularów. Metody jak przykładowo PRESBYMAX® są także drogą ku temu, żeby w czasie jednego zabiegu całkiem uwolnić się od wady w obu oczach.

Kontakt z firmą:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]