Kiedy warto postawić na terapię małżeńska?

Na tej stronie skorzystasz z porady specjalisty w zakresie terapii małżeńskiej UK.

Każde małżeństwo może przechodzić najróżniejsze problemy. Całe szczęście teraz można sobie z nimi radzić naprawdę skutecznie. Świetnym rozwiązaniem jest terapia małżeńska przeprowadzana przez terapeutę mającego niezbędne doświadczenie oraz kwalifikacje.

Terapia małżeńska – w jakich problemach jest pomocna?

Do terapeuty udają się pary zmagające się z rozmaitymi kłopotami. Fachowiec pomaga pokonać trudności związane z niewiernością jednego z małżonków, jak również pomoże w razie nałogów, chociaż tutaj często potrzebne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog udzieli wsparcia w czasie problemów zdrowotnych małżonków lub członków ich rodzin. Jest przydatny w sytuacji, gdy między partnerami dochodzi do konfliktów, których nie są w stanie rozwiązać sami. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomoże też pokonać problemy oraz zacieśnić związek. Poprawia się komunikacja między żoną i mężem – dzięku czemu ich związek ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta uświadamia małżonkom jakie mają potrzeby oraz oczekiwania. Zwraca on uwagę na to, że małżeństwo to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale też dawanie czegoś w zamian. Dzięki psychoterapeucie możliwe jest zidentyfikowanie przyczyn , które leżą u podstaw małżeńskich trudności. Małżeństwo, które odbyło terapię małżeńską posiada wiedzę potrzebną do tego, by bardzo dobrze pokonywać problemy w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się w Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która dotarła na Wyspy spowodowała, że na chwilę obecną bez trudu można spotkać polskiego psychologa też na terenie UK. Mówienie po polsku ułatwia proces terapii i podnosi komfort pary, która postanowiła postawić na pomoc specjalisty. Również na emigracji można zawalczyć o swoje małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z przeróżnymi problemami. Trzeba pamiętać, że terapia to nie wstyd, a z jej pomocą partnerstwo może wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczne wyjście.

Kontakt z firmą:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339