Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza z jonizatorem?

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie rześkości wywołują jony ujemne tworzące się m.in. w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a też wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu pomyślnie oddziałują na nasze zdrowie i otoczenie, tłumią przykre zapachy oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja zachodzi na skutek oddziaływania intensywnego pola magnetycznego, emitowania ekstremalnej ilości ciepła albo wyładowania elektrycznego. Dzisiaj większa część z nas przebywa w sąsiedztwie setek urządzeń, takich jak drukarki, laptopy czy ekrany, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobroczynne aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, tworzą się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach silnie zurbanizowanych z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Dlatego aby na powrót odczuć świeżą i czystą atmosferę w domu, powinno się skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zastosowanie

Jonizacja wykorzystywana jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala wychwycić niebezpieczne wirusy i bakterie, dym papierosowy czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i oddychać pełną piersią. Zważywszy na fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie permanentnego osłabienia i generalnie podnosi wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w szpitalach, biurach, szkołach czy instytucjach publicznych, czyli tam, gdzie kluczowa jest koncentracja na wykonywanych zadaniach.