Na revitae.com.pl/zabiegi/flebologia-zylaki/evlt/ znajdziesz więcej szczegółów o laserowym usuwaniu żylaków.
Powstawanie żylaków na nogach jest rezultatem nadciśnienia żylnego oraz ucisku na żyły. Żylaki dokuczają przede wszystkim kobietom (ważkim faktorem przyspieszającym ich tworzenie się są miedzy innymi ciąże), jak również osobom pracującym wiele godzin w pozycji stojącej lub siedzącej (to np. pracownicy linii montażowych, kierowcy i urzędnicy. Takie osoby bezustannie odwiedzają lekarzy flebologów w poszukiwaniu skutecznych sposobów leczenia rozszerzonych żył. Jednym z nich jest EVLT, czyli laserowe usuwanie żylaków.
Laserowe usuwanie żylaków – zamykanie niewydolnych żył przy pomocy promienia lasera diodowego
EVLT, czyli “Endo Venous Laser Treatment”, w naszym języku oznacza “wewnątrznaczyniową terapię laserową”. Laserowe usuwanie żylaków wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym i trwa najczęściej około 60 minut. W pierwszej kolejności lekarz przeprowadza badanie USG, z wykorzystaniem którego oznacza przebieg żył oraz wytycza miejsca wsunięcia jednorazowego włókna lasera. Światłowód lasera diodowego wprowadza się się w światło żylaka przy pomocy igły, a następnie obkurcza się tę żyłę wysyłaną przez laser wiązką światła. Po zabiegu EVLT pacjent prędko wraca do codziennych czynności, aczkolwiek powinien przez parę najbliższych tygodni przestrzegać zaleceń flebologa, jak m.in. regularny ruch, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, noszenie pończochy uciskowej i, rzecz jasna, pojawienie się na obowiązkowej kontroli po zabiegu.
Kiedy lekarz może odmówić przeprowadzenia laserowego usuwania żylaków?
Laserowe usuwanie żylaków to zabieg mało inwazyjny i jednocześnie bardzo bezpieczny, nie zadziwia zatem to, że od momentu, kiedy rozpoczęto powszechnie stosować tę metodę na początku tego wieku, błyskawicznie stała się standardem w terapii żylaków, a w ostatnim dziesięcioleciu przeprowadzany jest także przez niemało klinik medycznych w Polsce. Znane są jednak przeciwwskazania do przeprowadzenia EVLT, z tej przyczyny przed zakwalifikowaniem do zabiegu pacjent musi poddać się kilku testom, takich jak badanie poziomu cukru we krwi, parametrów układu krzepnięcia, poziomu elektrolitów i morfologia krwi. Flebolog nie wykona również laserowego usuwania żylaków u kobiet w ciąży i u pacjentów, u których zdiagnozowano między innymi obrzęk chłonny, niewydolność serca czy chorobę nowotworową.
Kontakt z firmą:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce
Mob.: +48 664-029-922
E-mail:
[email protected]