Co i gdzie można leczyć falą uderzeniową?

Zobacz fala uderzeniowa aparat na www.bardomed.pl

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga leczyć schorzenia różnego typu. Jak jest stosowana i kiedy warto się na nią zdecydować?

Gdzie wykorzystywany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest często wykorzystywana w rehabilitacji, ortopedii, medycynie sportowej, kosmetologii, a także wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i działa bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla przylegających tkanek i charakteryzuje się wysoką efektywnością w walce z różnorodnymi dolegliwościami. Dzisiejsze aparaty do fali uderzeniowej niesłychanie precyzyjnie aplikują impulsy, co zapewnia nadzwyczaj dobre rezultaty. Aparaty do fali uderzeniowej sprawdzą się między innymi w przypadku schorzeń powiązanych z narządami ruchu, jak bóle kręgosłupa, bóle nadgarstka, ostroga piętowa czy zespół bolesnego barku. Urządzenie do fali uderzeniowej może być stosowane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez kosmetologów i fizjoterapeutów.

Aparat do fali uderzeniowej – jak pracuje?

Dostępne na rynku aparaty wykorzystujące falę uderzeniową są wyposażone w dwa niezależne kanały oraz aplikatory, dzięki czemu możliwe jest przeprowadzenie terapii u dwóch pacjentów w tym samym czasie. Współczesny sprzęt emituje falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy wysyłane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co umożliwia zredukowanie sygnałów bólowych u chorych cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej jest skuteczna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Kontakt z firmą:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]