Cierpisz na zaćmę lub astygmatyzm? Szukaj pomocy w klinice okulistycznej

Zdrowe oczy gwarantują pełny komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga wyeliminować dokuczliwe i częstokroć niebezpieczne dla zdrowia dolegliwości. Kto może poddać się operacji wzroku?

Korekcja wad wzroku – metoda bezpieczna oraz nieinwazyjna

Zaledwie dekadę temu korekcja wad wzroku ograniczała się do noszenia soczewek kontaktowych lub okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże nowoczesne techniki korekcji pozwalające na leczenie krótkowzroczności, starczowzroczności, nadwzroczności, jak również wielu rzadszych chorób. Nadzwyczaj popularna jest laserowa operacja wzroku wyróżniająca się ogromną efektywnością. Laserowa korekcja wad wzroku jest bezpieczna oraz nieinwazyjna, a pacjent w mgnieniu oka powraca do normalnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, w której pracuje wykwalifikowany zespół, specjalizujący się w innowacyjnych sposobach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta pomoże postawić diagnozę, wybrać właściwą metodę leczenia, a następnie usunąć wadę wzroku. Lekarze działający w klinice okulistycznej wykorzystują najnowszy ekwipunek diagnostyczny, zatem są w stanie zidentyfikować nawet najrzadsze choroby oczu.

Z jakimi chorobami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne zajmują się również terapią innych chorób, takich jak np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego leczenia polegają m.in. na formowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, będący testem przydatnym w diagnozowaniu zapalenia gałki ocznej, glaukomy, a także pozostałych niebezpiecznych schorzeń. W klinice okulistycznej opracowuje się także mapy rogówki – jest to konieczne przed zabiegami laserowymi, np. operacją zaćmy. Korygowanie wzroku to rzecz jasna nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się również innymi dolegliwościami, jak np. ciałem obcym w oku lub likwidacją kaszaków.

Kontakt z firmą:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]