Więcej informacji o aparatach do ultradźwięków.
Obecnie fizjoterapeuci często stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem prawidłowo aplikowane ultradźwięki mają pozytywne działanie na nasze zdrowie. Mogą być one wykorzystywane do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do redukowania napięcia mięśniowego, łagodzenia bólu i usprawnienia przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem dobrego aparatu do terapii ultradźwiękowej.
Aparat ultradźwiękowego – sposób działania?
Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie 100 lat, opiera się na dwóch typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – stawów, wiązadeł, ścięgien oraz blizn i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do znacznego wysiłku czy też przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają zbawienny wpływ na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.
Aparaty do ultradźwięków – przenośne lub stacjonarne?
Istnieją 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie idealnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów albo przyjmujących ich w kilku gabinetach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje znaczną ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym zakupem.
Kontakt z firmą:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków
Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail:
[email protected]