Atuty oczyszczaczy powietrza

Mieszkańcy miast pomału zdają sobie sprawę z tego, jak ważna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego typu zanieczyszczenia i substancje uczulające: spaliny samochodów, sadzę, pyłki kwiatów, kurz czy wirusy i mikroorganizmy. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w domu lub miejscu pracy?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele zanieczyszczeń wyeliminuje?

Aktualnie najlepszym wyjściem jest nabycie do mieszkania oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o znacznej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują prawie 100% cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrona. Jednakże oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może stać się znacznie efektywniejsze.

Sprawdź oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje wysoki stopień filtracji. Wychwytują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co usuwa sadzę, pyły zawieszone PM2.5 i PM10 czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka usuwa także wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, a jonizator plazmowy po prostu wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne oraz proste w użyciu.