Zasłony i rolety dzień noc – duet dla odważnych

Podczas urządzania wnętrz stoimy przed decyzją: zasłony, rolety czy żaluzje? Czy istnieją sytuacje, kiedy te elementy – rolety dzień i noc i zasłony – będą współgrać w jednym pomieszczeniu? Jak wygląda sprawa z firankami? Z myślą o Tobie przejrzeliśmy inspiracje wnętrzarskie i teraz będziemy starać się odpowiedzieć na pytanie: czy rolety tworzą zgrany duet z zasłonami lub firankami?

Rolety dzień i noc i firanki – tak czy nie?

Na stronach internetowych związanych z wnętrzarstwem znaleźliśmy kilka propozycji aranżacji wnętrz według tej koncepcji. Rolety – dzień noc bądź klasyczne gładkie – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może być strzał w dziesiątkę. W jasnym, pastelowym wnętrzu: kobiecej sypialni, salonie czy dziecięcym pokoju, poza roletą masz możliwość też w oknie zawiesić firanki. Kolory? Przy intensywnej albo wzorzystej rolecie postaw na firankę w kolorze kremowym, jasnoszarym bądź białym. Roleta jest monochromatyczna i jasna? Firanka może być w mocniejszym kolorze. Uatrakcyjni to wnętrze i będzie stanowić kontrast lub dopełnienie do umieszczonych tam poduszek, dywanu, mebli i pomniejszych bibelotów.

Rolety dzień noc zasłonami – czy takie połączenie jest możliwe?

W czasie naszych inspirujących poszukiwań odkryliśmy również kilka sugestii zgrania rolety dzień i noc z zasłonami. Pierwsza propozycja to monochromatyzm: zasłona i roleta utrzymana w tym samym spektrum barw (np. beżu, bieli, brązie, szarości). Inna propozycja to rzucająca się w oczy, wzorzysta zasłona i stonowana roleta – przy czym motyw zasłony wybierz tak, żeby pasował do stylu pokoju (marynistyczne pasy, romantyczne kwiaty, dziecięce bohomazy, modne kropki). Ostatnia sugestia bazuje na kontraście. Intensywna roleta – niebieska, żółta, zielona – oraz stonowana zasłona: beżowa, biała, szara. Efekt? Nowoczesny i intrygujący. Rolety z firankami lub zasłonami to ciekawy sposób na urządzenie pomieszczenia. Odważysz się sprawdzić ten stylowy duet w swoim mieszkaniu?