Z urządzenia do drenażu limfatycznego możesz korzystać w domu

W tym miejscu znajdziesz urządzenie do masażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której zadaniem jest poprawienie krążenia chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta prawie 100 lat temu – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy pompujące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta oraz punktu masażu.

Urządzenie do presoterapii – na obrzęki kończyn różnorodnego typu

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów często wykorzystywane są maszyny do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych komór aparat naciska na kończynę, stymulując w ten sposób cyrkulację chłonki. Jest dużo wskazań do korzystania z zabiegu drenażu limfatycznego. To przede wszystkim zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w zwalczaniu “skórki pomarańczowej” i wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień stosowana wśród sportowców, głównie jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – domowe urządzenia do masażu uciskowego

Duże możliwości zastosowania aparatów do masażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby cyklicznie stosujące tę formę terapii mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki przenośnym urządzeniom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu używanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest masaż. Urządzenia CarePump są kompaktowe i stosunkowo lekkie, w związku z tym bez trudu można wziąć je na wyjazd, np. na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być obowiązkowo omówione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samemu, ponieważ występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to np. miażdżyca bądź choroba nowotworowa, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]