W którym pokoju sprawdzi się roleta podgumowana?

W upalne miesiące w roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do wysokich temperatur? Rozwiązaniem tego problemu jest roleta podgumowana. W słoneczną wiosnę czy upalne lato przed wyjściem z domu zasłoń okna roletą podgumowaną i jak wrócisz upajaj się chłodnym, nienagrzanym wnętrzem, stworzonym do odpoczynku. Ten typ rolety w 100% nie przepuszcza światła słonecznego. Jak działają rolety podgumowane? W jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej? Zbadaliśmy to.

Atuty rolet podgumowanych

Największym plusem rolety podgumowanej jest to, że powoduje ona całkowite zaciemnienie wnętrza. Odpowiednia warstwa gumy na rolecie nie przepuszcza promieni słonecznych do pokoju, tym samym wnętrze się nie rozgrzewa. Szczególnie w sezonie letnim utrzymanie w pomieszczeniach właściwej temperatury jest trudne. Jeśli nie posiadasz klimatyzacji, to wybierz taki model rolety. Rolety podgumowane zwykle są montowane we wnętrzach, takich jak kuchnia oraz łazienka, ale również w silnie nasłonecznionych pomieszczeniach. Brak przeciwwskazań, by były ozdobą Twojego salonu albo sypialni.

Jaką roletę podgumowaną kupić?

Roleta podgumowana najczęściej występuje w wersji produktu 100% zaciemnienia. Jeżeli musisz znaleźć przesłonę do słonecznego albo silnie przeszklonego pomieszczenia, to ten typ sprawdzi się idealnie. Również pokoje, w których szukasz prywatności lub stuprocentowego zaciemnienia, takie jak gabinet, sypialna czy salon, to świetne pomieszczenia dla rolety podgumowanej.
Dobierz kolor rolety do innych detali pokoju lub zdecyduj się na model w absolutnym kontraście do reszty. Rolety mogą być nowoczesnym lub klasycznym uzupełnieniem pomieszczenia, jednak wszystko jest zależne od Twojej inwencji i pomysłu na ich aranżację.