Środki ochrony indywidualnej – maseczka jednorazowa

Chcesz nabyć maskę ochronną? Koniecznie odwiedź ten adres

Z początkiem 2020 r. na cały glob padł strach spowodowany szybko rozpowszechniającym się nieznanym przedtem koronawirusem SARS-CoV-2, który przenosi się drogą kropelkową. W przeciągu kilku tygodni wzrósł tym samym popyt na różnorodne produkty ochronne, w tym na maski jednorazowe.

Z jakiego powodu jest nam potrzebna maska jednorazowa?

Poza żelem antybakteryjnym, jednorazowe maseczki stały się najbardziej poszukiwanym środkiem ochrony osobistej, niezbędnym przede wszystkim lekarzom, ale też pospolitemu obywatelowi. Są niezastąpione w czasie drogi do pracy oraz wizyt w sklepie, aptece, czyli tam, gdzie spotyka się większe skupisko nieznanych nam osób. Dlaczego warto je zakładać? Maska jednorazowa przesłania nos oraz usta, co zmniejsza zagrożenie przedostania się patogenów do błon śluzowych. Powszechnie mówi się, że powinny nosić ją przede wszystkim ludzie chorzy, jednak dla zdrowych również są one kolejną zaporą zabezpieczającą przed potencjalnym kontaktem z bakteriami i wirusami, które może rozsiewać osoba zainfekowana, nie okazująca jeszcze objawów zarażenia.

Jak zaopatrzyć się w jednorazową maseczkę?

Prostą maseczkę jednorazową można zrobić samodzielnie, ale warto nabyć taką, wyprodukowaną z tkanin filtrujących używanych w branży medycznej. Jednorazowe maski ochronne wytwarzane fabrycznie wyróżniają się też wyższą trwałością i jakością. Takie maski mają gramaturę co najmniej 220g i ich ważnym elementem są warstwy stanowiące filtr celulozowy. Nawet jeżeli na krótkie wyjścia do sklepu zdecydujemy się ubrać maskę jednorazową i tak wybierzmy taką, która nie powoduje podrażnienia skóry i jest wygodna. Po zdjęciu maseczki postępujmy zgodnie z instrukcją użycia, by prawidłowo ją zutylizować.

Kontakt z firmą:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]