Środki dezynfekcyjne – skład i działanie

W tym miejscu znajdziesz środki do dezynfekcji

Specjalistyczne środki do dezynfekcji powierzchni pozwalają zachować czystość przeróżnych powierzchni. Gdzie są używane i jak działają? Czemu warto się w nie zaopatrzyć?

Środki do dezynfekcji – działanie i ich skład

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz odkażanie narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników mogących przenosić zakażenia krzyżowe lub oddziaływać negatywnie na organizm człowieka. Specjalistyczne środki są uzupełnione o składniki eliminujące drobnoustroje oraz bakterie. W składzie środków do dezynfekcji najczęściej znajdziemy chlor, czterorzędowe związki amonowe, alkohol, aldehydy, nadtlenek wodoru, poliaminy, kwas nadoctowy, a także dużo innych komponentów. Do często używanych preparatów należą chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych) oraz żele.

Środki do dezynfekcji powierzchni – przeznaczenie

Środki antyseptyczne wykorzystywane są zawsze tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie sterylnej czystości – w placówkach medycznych, gastronomicznych, na stołówkach, w kuchniach czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania blatów, urządzeń sanitarnych, toalet, podłóg, znajdują również zastosowanie przy czyszczeniu krajalnic, blenderów, maszynek do mięsa, sztućców oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dobranie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność szczególnie w przypadku nawierzchni ceramicznych – pisuarów, umywalek czy muszli klozetowych.

Kontakt z firmą:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]