Pomysły na zaaranżowanie pokoju – rolety dzień i noc

Jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla osób, które pragną kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. Jest to również doskonały pomysł na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do gabinetu, pokoju dziecka albo sypialni, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Rolety dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach – standardowym, mini oraz na wymiar.

Roleta dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model składający się z pasków o różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tej samej barwie, a różnych odcieniach, to następna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie Twojego pomieszczenia.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Dobrze dobrana barwa stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Średni poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, dlatego dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w pokoju gościnnym i innych pomieszczeniach, w których nie chcemy zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – zastosowanie

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których nadmiar światła może zakłócić odpoczynek lub drzemkę, jest jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, która pomoże Ci w regulacja poziomu światła lub zaciemnienia, na przykład w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc pasują także do każdego nowoczesnego wnętrza, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią też rolę dekoracyjną. Współczesne wzornictwo i rozbudowane spektrum kolorystyczne powodują, że wnętrze może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeżeli pragniesz osiągnąć efekt niepełnego zaciemnienia.