Podkłady higieniczne – ochrona przed zarazkami i wirusami

Więcej informacji o podkładach higienicznych

Stanowiące bezpośrednie niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia bakterie, wirusy i grzyby czają się praktycznie wszędzie. Największe ryzyko zakażenia powstaje jednak w obiektach, w których często pojawiają się osoby chore lub tam, gdzie w wyniku różnych zabiegów narzędzia bezpośrednio dotykają skóry lub innych tkanek. Takimi punktami są w szczególności wszelkiego typu placówki służby zdrowia, gabinety medycyny estetycznej, salony spa czy studia tatuażu. Aby zmniejszyć zagrożenie transferu drobnoustrojów i innych niebezpiecznych mikroorganizmów, używa się różnych akcesoriów – poza rękawiczkami ochronnymi i preparatami dezynfekującymi są to również podkłady higieniczne.

Zastosowanie podkładów higienicznych

Wiele niebezpiecznych bakterii i grzybów rozprzestrzenia się poprzez zetknięcie się skóry ze skażoną powierzchnią, dotykaną uprzednio przez osoby zarażone. Żeby zmniejszyć niebezpieczeństwo migracji zarazków w salonach i gabinetach urody, stosuje się podkłady medycznych. Z reguły są one wykonane z celulozy lub podobnych tworzyw i stanowią efektywną barierę dla drobnoustrojów. Podkłady higieniczne są jednokrotnego użytku i rozkłada się je np. na kozetki, fotele ginekologiczne i dentystyczne oraz sprzęt rehabilitacyjny.

Nakładki na deskę sedesową – do używania w ogólnodostępnym WC

Największe ryzyko rozprzestrzeniania się zakażeń skórnych powodowanych przez bakterie panuje tam, gdzie z zakażoną nawierzchnią ma kontakt nieosłoniona skóra – przede wszystkim w toalecie. Prawdopodobieństwo przeniesienia się wirusów minimalizują podkłady jednorazowe przeznaczone do wykładania na deskach klozetowych. Ich użycie jest rekomendowane we wszystkich punktach, w których toaleta jest publicznie dostępna – na przykład w placówkach oświaty, kinach, urzędach lub firmach.

Kontakt z firmą:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]