Pierścionki z ametystami

Więcej o ametystach

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych państwach, na przykład: Japonii i Kenii. Ze względu na oryginalną purpurowo-fioletową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystywany jest w jubilerstwie. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach władców brytyjskich. Współcześnie, znaleźć go można w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda jako uzupełnienie wieczorowych stylizacji. W celu rozświetlenia cery, warto założyć drobne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej wybrać większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Ametyst to kamień relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i estetykę, ale także z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Jednak w tej kwestii lepiej wyrobić sobie własny pogląd.