Nie masz bagażnika bazowego w samochodzie? Zamontuj go przed wakacjami

Potrzebujesz bagażników dachowych? Wejdź na https://ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15

Wyjazd autem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie konieczne podczas wypoczynku akcesoria. Zazwyczaj nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych bagaży. Tu należy wspomnieć przede wszystkim o nartach i rowerach, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego samochodu jest niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji są bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe dostosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Pakowność samochodu w dużej mierze zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje przewożonym przedmiotom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale też nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, bowiem posiada aerodynamiczny kształt. Do jego założenia niezbędne są poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je dokupić sami. Miejmy jednak na uwadze, aby wybór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego samochodu oraz montaż poprzeczek zlecić zawodowcom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe doskonałe dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy również zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy samochodem narty, kajaki czy rowery. Uchwyty tego typu są na ogół dedykowane do przewozu danego rodzaju sprzętu – zapewniają tym samym najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno w tylnej części auta – na haku holowniczym lub pokrywie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane ze względu na to, że rowerom nie zagraża wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Kontakt z firmą:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]