Mopy do mycia podłóg dla firm i instytucji

Kup mop płaski

Czyszczenie podłogi zdaje się bardzo prostym zadaniem – potrzebne są do tego mop, woda i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednakże komplikuje, gdy chodzi o znaczną powierzchnię bądź nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia. Wówczas należy sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad standardowymi, używanymi codziennie sprzętami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy wybierać właśnie profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Profesjonalne mopy do podłóg – czym się wyróżniają?

Na wydajność mopa mają wpływ zwłaszcza 2 czynniki – tworzywo, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego wytrzymałość. Warto również mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej zbierają ubrudzenia niż miękkie. Druga cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię będzie można umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, gdy mop ma służyć do mycia posadzek o znacznej powierzchni – przykładowo sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów.

Akcesoria do profesjonalnych mopów do podłóg

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy zespołów sprzątających mogli błyskawicznie i wydajnie myć posadzki. Praktycznie jednakowo ważne są także dodatkowe akcesoria. Pośród nich specjalną uwagę warto zwrócić na trzonek. Musi on być stosunkowo lekki, a jego długość – proporcjonalna do wzrostu pracownika. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a odpowiednio dobrane w znacznym stopniu ułatwia i przyspiesza pielęgnację posadzek. W czasie czyszczenia większych powierzchni zalecamy wybrać zestaw wiadro plus mop.

Kontakt z firmą:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]