Meble z drewna litego – systemy meblowe, które przetrwają lata

Jeśli potrzebujesz mebli drewnianych, odwiedź ten adres.

Żyjemy w czasach kiedy także w niewielkich miejscowościach bez trudu można pokazać na mapie lokalizację znanych sklepów meblowych. Ich oferta jest częstokroć tak bogata, iż wchodząc do takiego salonu można w kilka chwil urządzić całe mieszkanie. Jednak umeblowanie z popularnych sieci wykonane jest na ogół z łatwych w obróbce i lekkich płyt pilśniowych. Rzadko są one równie solidne oraz ładne jak meble z drewna litego, opracowane przez specjalistów z manufaktur stolarskich, a następnie wytworzone z troską o najmniejszy element.

Meble drewniane – zakup na lata

Nabycie mebli wyrabianych taśmowo nie da się raczej nazwać inwestycją na lata. Systemy meblowe z większości sieciówek już po kilku latach będą wykazywać wyraźne oznaki zużycia: zawiasy zaczną skrzypieć, okleina udająca drewno odpryśnie na rogach, a tylne ścianki z cienkiej sklejki z czasem się złamią albo wypaczą. To nie to samo co meble naszych dziadków i babć, które przekazywane były z pokolenia na pokolenie w praktycznie nienaruszonym stanie. Meble dębowe współcześnie nie są rzadkością na rynku, jednakże nie są tak rozchwytywane, bo taniej, łatwiej i szybciej jest Polakom kupować w marketach meblowych. Owszem, kupujący bierze pod uwagę, iż meble dębowe przeważnie są nieco droższe i, jeżeli wykonywane są na zlecenie, nieraz należy na nie poczekać nawet parę tygodni. Jednakże w zamian za to klient otrzymuje mebel gotowy służyć nam dziesięciolecia, o ile będzie o niego odpowiednio dbać. A utrzymanie w dobrej kondycji wyrobów z litego drewna wcale nie jest skomplikowane.

Zaniedbane wyroby z drewna litego da się odrestaurować

Poza wyjątkową wytrzymałością meble z drewna litego posiadają też sporo innych atutów, które powodują, iż wciąż są promowane i polecane przez słynnych architektów wnętrz. Meble z litego drewna nawet o prostym wyglądzie dodają przestrzeni klasę. Meble drewniane wnoszą ciepło łączone z gniazdem rodzinnym, jak również zaznaczają przywiązanie ich posiadacza do tego co naturalne. Lite drewno świetnie pasuje do różnorodnych trendów aranżacyjnych, w związku z tym stolik bądź szafa zamówiona do wnętrza w stylu boho można będzie bez problemu wkomponować za kilka lat w nowy, na przykład industrialny wystrój. Co ważne, nawet gdy ktoś zapomni o systematycznej konserwacji mebli, wyroby z litego drewna zazwyczaj udaje się względnie łatwo odrestaurować.

Kontakt z firmą:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]