Meble na taras i do ogrodu – wybierz wytrzymałe produkty drewniane

Meble, które ustawiamy w mieszkaniu muszą być komfortowe, stabilne i ładne. Niestety kompletnie inaczej patrzymy na meble ogrodowe. Na naszych działkach i w ogródkach dominują plastikowo-metalowe stoliki oraz krzesełka. Jednakże nic tak doskonale nie pasuje do intensywnej zieleni naturalnego otoczenia jak klasyczne ogrodowe meble drewniane.

Zestawy ogrodowe, w które warto mieć na działce

Jeżeli mamy większą przestrzeń w ogrodzie zalecamy urządzić ją tak, by w letnie dni można było wygodnie odpoczywać a także spożywać posiłki na świeżym powietrzu. Głównym wyposażeniem ogrodu lub działki jest zatem zestaw mebli ogrodowych – spory stół wraz z kompletem krzeseł w liczbie wystarczającej dla wszystkich mieszkańców i ich ewentualnych gości. Jeżeli teren zielony jest na tyle obszerny, że wiedzie przez niego kilka dróżek albo wykonany w nim został zakamarek ze stawem, radzimy pomyśleć o postawieniu w tych punktach drewnianej ławki, na której można usiąść albo nawet się położyć i upajać się otaczającym nas spokojem. Niemniej jednak nawet gdy brakuje miejsca na rozstawienie dużego zestawu ogrodowego, zawsze powinno znaleźć się przestrzeń na 2-3 leżaki ogrodowe, które w razie potrzeby można rozłożyć, aby zażyć kąpieli słonecznej.

Ogrodowe komplety drewniane – solidne, ale wymagają regularniej pielęgnacji

Drewniane są niesłychanie wytrzymałe i znakomicie wyglądają zarówno jako meble balkonowe czy tarasowe, jak i ustawione w centrum zieleni. Drewno zaznacza rustykalny charakter przestrzeni, ale nie oznacza to, że drewniane komplety ogrodowe muszą być nudne i sztampowe. Drewno pozwala na rozległą kastomizację. Meble da się pomalować na przeróżne kolory pasujące do konkretnej aranżacji przestrzeni. Można również zaakcentować ich naturalność – wystarczy po prostu użyć odpowiedniej bejcy. W odróżnieniu do swoich odpowiedników z plastiku, drewniane komplety ogrodowe przetrwają lata, pod warunkiem, że ich posiadacz zadba o ich właściwą pielęgnację. Jeżeli meble będą systematycznie impregnowane oraz olejowane zgodnie z zaleceniami producenta, wilgoć czy chłód będą mieć nikły wpływ na ich niszczenie. I co prawdopodobnie kluczowe dla osób dbających o przyrodę – meble z drewna są najbardziej ekologiczną opcją, jeśli idzie o urządzenie ogrodu. Nawet jeśli po latach trzeba będzie je wyrzucić, jest to odpad, który łatwo się rozkłada, a więc o nieznacznym niekorzystnym oddziaływaniu na środowisko.

Kontakt z firmą:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]