Lampworki – co to jest?

Lampworki kupisz na https://www.bizutik.pl.

Na pierwszy rzut oka przypominają kolorowe cukierki. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to charakterystyczny rodzaj paciorków produkowanych ze stopionego szkła. Z początku były produkowane na własną rękę – szkło topiono z użyciem przerobionej lampy naftowej, stąd też nazwa lampworki. Dziś także możemy zrobić je w domu, lecz lepszym pomysłem okaże się niewątpliwie kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy się na to zdecydować? Do których strojów najlepiej nosić lampworki? Jak zrobić je w domu?

Jak zrobić lampworki?

Lampworki wykonuje się, jak już napisaliśmy, nad palnikiem. Obecnie najlepiej nada się zwykły palnik. Do ich produkcji stosuje się odpowiednie szkło, które pod wpływem płomienia topnieje, zaś to pozwala na nadanie mu wybranych form. Strużki gorącego szkła okręcane są wokół drutu, przez co każdy koralik ma otwór dokładnie w środku – dzięki temu lampworki bywają stosowane do wyrobu kolczyków czy wisiorków.

Kreacje do lampworków

Barwne lampworki doskonale pasują do normalnych strojów. Szczególnie dobrze komponują się z koszulkami z zabawnymi obrazkami, kolorowymi bluzami oraz coraz chętniej zakładanymi trampkami. Nie oznacza to jednak, iż będą ciekawie wyglądały wyłącznie przy takich strojach – to wyłącznie sprawa pomysłowości.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]