Lampa solna – niecodzienna ozdoba mieszkania

Jeśli chcesz kupić lampę solną, powinieneś odwiedzić ten adres.

Niewielkie ozdoby z kamienia i minerałów od wieków znajdują swoje miejsce w naszych domach. Przywozimy je z różnych wycieczek po Europie, a niekiedy nabywamy pod wpływem impulsu, bowiem pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest wnętrze. Z rzadka jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków służą po prostu jako ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do wykonania obiektów stosowanych na co dzień, jest sól kamienna. Produkuje się z niej najczęściej lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są jedyne w swoim rodzaju

Lampy solne są estetyczne i bez większych przeszkód można je dopasować do wystroju domu, bo są sprzedawane w 3 kolorach (białym, szarym, różowym) i w licznych ich odcieniach. Każda lampa solna jest wyjątkowa, gdyż nie ma brył soli o takich samych kształtach ani siatce krystalizacji. Ogromnie modne są lampy solne, których klosze cechują się nie naruszoną, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy zajmujący się robieniem takich lamp, nadają im różnorodne kształty, m.in. kuli albo walca.

Lampy solne – z ich pomocą skuteczniej się odstresujesz

Mnóstwo ludzi wierzy, że lampy solne wywierają korzystne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im zwłaszcza zdolność jonizacji powietrza, czyli wyzwalania jonów ujemnych, równoważących te produkowane przez wszędobylska elektronika. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie między innymi jednostkom borykającym się z astmą czy alergią. Blask, jaki dają tego rodzaju lampy, jest uspokajający i przyjemny, toteż zaleca się stosowanie ich jednostkom cierpiącym na bezsenność lub stres, gdyż z ich pomocą można szybciej się odstresować. Ale z brył soli nie tworzy się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich także prześliczne świeczniki i pojemniki na bibeloty, a większe bloki z soli himalajskiej stosuje się w aranżacji wnętrz, jak również gastronomii.

Kontakt z firmą:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]