Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – rodzaje i ich skład

Zobacz, gdzie kupić kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy

Nawet młodzieńcza skóra bez mankamentów potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Pozwoli to zahamować naturalne procesy starzenia się tkanek i tym samym dłużej zachować ich zdrowy wygląd. Przede wszystkim ma to odniesienie do skóry twarzy, która jest w największym stopniu narażona na powstawanie niepożądanych zmian, pośród których szczególnie przykre dla kobiet, jak i mężczyzn, są zmarszczki. Z tej przyczyny tak ważne jest, by używać właściwych kremów przeciwzmarszczkowych dopasowanych do wieku i rodzaju skóry. Szczęśliwie nie będzie to kłopotliwe, ponieważ w sprzedaży dostępne są kosmetyki dopasowane do każdego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – co znajduje się w ich składzie?

Jednym z najważniejszych zadań kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Stąd kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy częstokroć zawierają mocznik – komponentwiążący molekuły wody i tym samym zapobiegający jej utracie, a oprócz tego zmiękczający skórę. Kosmetyki tego typu posiadają w składzie też tłuszcze nazywane ceramidami, które także zapobiegają utracie wody, gdyż wypełniają obszary pomiędzy komórkami tkanki skórnej. Znaczącym komponentem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest też skwalen. Jest to substancja znajdująca się w składzie naturalnego płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. W odpowiednim nasyceniu skwalen niszczy wolne rodniki i inne niepożądane elementy, a jednocześnie pozwala składnikom odżywczym dotrzeć głębiej w skórę.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – dobierz do wieku oraz typu skóry

Kremy przeciwzmarszczkowe można podzielić na kilka rodzajów. Jednym z najważniejszych kryteriów podziału sanowi wiek konsumenta, do którego kierowany jest dany preparat. Przy jego doborze warto także mieć na uwadze, do pielęgnacji jakiej partii ciała został on opracowany – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery różni się składem od kremu pod oczy lub do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]