Kompletujesz odzież na motocykl? Kup też kombinezon

Więcej o kombinezonach motocyklowych na www.legato-motocykle.pl.

Jazda na motocyklu wiąże się nie tylko z określonym ryzykiem, ale nierzadko również z niewielkim dyskomfortem. Aby ograniczyć niekorzystny wpływ poniektórych czynników na zadowolenie z jazdy, konieczne jest zaopatrzenie się w adekwatny ubiór. Specjalne spodnie wraz z kurtką bądź kombinezon na motor powstrzymają odczuwanie rozpędzonego powietrza, a także podczas ewentualnego wypadku zdecydowanie zredukują możliwość doznania przeróżnego typu kontuzji. Tak jednakże będzie wyłącznie wtedy, jeśli wybierzemy właściwy ich model. Co warto więc nabyć? Jaki materiał wybrać? Co będzie najodpowiedniejsze – model jedno- czy może dwuczęściowy? Na te pytania odpowiemy w tym wpisie.

jaki typ kombinezonu motocyklowego łatwiej się nakłada i ściąga

Kombinezony na motocykl jednoczęściowe preferują zwłaszcza partycypujący w zawodach sportowych, profesjonalni motocykliści, a także okazjonalnie osoby podróżujące na odległych trasach bez dłuższych postojów. Dają one wysoki poziom ochrony w trakcie wypadku. Niestety łączy się to ze zmniejszeniem komfortu ich nakładania, ale i wykonywania w nim czynności innych niż jazda, m.in. ciężko w nim odwiedzać toaletę, co może być poważnym problemem. Toteż motocykliści, którzy nie jeżdżą wyczynowo, śmiało mogą kupić dwuczęściowy kombinezon na motor. Zapewnia on należytą w większości sytuacji ochronę, a przy tym można go bez problemu ściągać i nałożyć.

Kombinezon na motocykl – kluczowy jest surowiec, z którego został wyprodukowany

Model kombinezonu na motocykl to jednak nie wszystko, na co wypada zwrócić uwagę kupując jeden z nich. Jednakowo ważny jest materiał, z którego jest on wytworzony. Tu można wybierać głównie skórę i specjalne tekstylia. Kombinezony skórzane dają stosunkowo małe możliwości wentylacji, ale bardzo dobrze chronią w czasie upadku. Należy natomiast przyznać, iż coraz więcej tekstyliów – przykładowo te z mocnych polimerów – pod tym względem radzą sobie jednakowo dobrze, a zarazem lepiej „oddychają”.

Kontakt z firmą:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]