Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli poszukujesz kasku jeździeckiego, koniecznie sprawdź https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna należy do tych dziedzin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, z uwagi znaczną prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która obligatoryjnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jeździectwa dostępne są dwa typy zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski do jazdy konnej? Co wybrać?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednakże tak dobrej protekcji jak kask, dlatego wskazany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i posiada atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejszą kwestią przy wyborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask musi dysponować stosownymi certyfikatami, jak również umożliwiać regulację rozmiaru bądź być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask jeździecki nie warto także iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej miejscowości nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Kontakt z firmą:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]