Jakie właściwości mają lampy solne?

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o sklep lampy solne, uzyskasz na ogrodysolne.pl/pl/c/Lampy-solne/16.

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały kolosalną popularność. Trzeba przyznać, iż są niezmiernie estetycznym dodatkiem do wnętrz mieszkalnych, zapewniającym nastrojową aurę. Ale czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych ma prawo zapewniać także korzyści zdrowotne?

Lampy solne

Lampy solne to nie jedynie śliczne dekoracje wnętrz, ale także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, wydobytych z kopalni, a następnie wydrążonych, aby pomieścić w środku żarówkę. Przeważnie bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest włączona, nadaje ciepłe, subtelne światło, komponując sympatyczną aurę w pomieszczeniu.

Zasada działania lampy solnej

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne nazywane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy drobnoustroje. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, destylując jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery ma prawo dostarczyć ulgę ludziom cierpiącym na alergie lub ewentualnie kłopoty z układem oddechowym.

Lampy solne – właściwości zdrowotne

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych w większości wypadków wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą czy innymi schorzeniami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, służąc relaksowi i redukcji napięcia, poprawa koncentracji – twierdzi się, że jony ujemne, emitowane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy twierdzą, iż jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń generowanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie wzięte dodatki do wnętrz, ale także potencjalne źródło zdrowia oraz właściwego samopoczucia.

Kontakt z firmą:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]