Jakie buty do jazdy konnej wybrać?

Jeśli potrzebujesz butów jeździeckich, koniecznie wejdź na https://horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24

Jeździectwo z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Oczywiście nie powinno to dziwić – szczególnie, jeżeli dostrzega się spore zalety tej dziedziny sportu. Najważniejsze z nich to: poprawienie kondycji, rozwój wszystkich partii mięśniowych, a także trening dobrej postury. Poza tym ma dobroczynnie oddziałuje na samopoczucie: zwiększa poczucie odpowiedzialności, wspiera zacieśnianie bliskich relacji i likwiduje napięcie. Żeby jednak maksymalnie korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, musimy dobrze dobrać odzież i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – sztyblety a może oficerki?

Wyróżnia się dwa główne rodzaje butów do jazdy konnej: sztyblety i oficerki. Pierwsze są zdecydowanie krótszei sięgają tylko za kostkę. Oficerki to zaś obuwie niezwykle wysokie, sięgające ponad kolano. Dzięki temu zapewniają osłonę większej powierzchni nogi, redukując ryzyko powstawania siniaków i otarć. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, jakkolwiek kupując je warto pamiętać o tym, by wyekwipować się także w osłonę na nogi – czapsy ewentualnie sztylpy.

Z jakich surowców wykonuje się buty do jazdy konnej?

Nabywając buty jeździeckie, musimy zwrócić uwagę na surowiec, z jakiego są one wykonane. W sprzedaży dostępne jest obuwie uszyte ze skóry i jej przeróżnych imitacji. Te pierwsze są z pewnością bardziej kosztowne, jednak opłaca się je wybrać z uwagi na zwiększoną wytrzymałość i umiejętność dostosowania się buta do konturu stopy jeźdźca. Rekomendowane są szczególnie buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i błyskawicznie osiąga docelowy kształt. Bydlęca skóra wypada trochę gorzej, lecz jej atutem jest przystępna cena.

Kontakt z firmą:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]