Jaki wybrać kontener – otwarty czy zamknięty?

Tu znajdziesz kontener KP 7

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny charakteryzować się wysoką wytrzymałością, a także spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Czym wyróżniają się poszczególne modele kontenerów? Z jakiego powodu należy zdecydować się na najwyższej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady specjalne – rodzaje i ich budowa

Wśród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego przeznaczenia wyróżniamy kontenery na odpady niebezpieczne, płynne, sypkie, odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone klapą z uszczelnieniem, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad pokrywą, uniemożliwiającą rozbryzgiwanie się cieczy w czasie załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady przynależą również pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z podłogą posiadającą uchwyty do asekuracji ładunku i z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery otwarte na gruz i odpady sypkie

Oddzielną grupę kontenerów stanowią modele na odpady ziarniste, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i wyposażone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały ziarniste mogą też posiadać klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą też kontenery otwarte używane do przechowywania i transportu gruzu oraz odpadów budowlanych.

Kontakt z firmą:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]