Jaką drukarkę 3D kupić? Przedstawiamy modele najlepszych marek

Jeśli chcesz kupić drukarki 3D, koniecznie wejdź na cadxpert.pl/drukarki-3d/.

W ofercie CadXpert natkniesz się tylko na drukarki 3D od wiodących producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także MakerBot i FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszym asortymencie, pracują m.in. w technologiach: FDM, SLA oraz PolyJet.

Stratasys – wiodący producent branży drukarek 3D

Marka Stratasys jest światowym liderem branży drukarek 3D. Od ponad trzydziestu lat – a konkretnie od 1988 roku – dostarcza klientom najnowocześniejsze technologie i instrumenty. Ocenia się, iż wykorzystując drukarki 3D oraz pozostałe urządzenia Stratasys można aż o 90 procent zmniejszyć wydatki na produkcję i czas na nią przeznaczony. Nadrzędne założenia pracy specjalistów marki Stratasys to gwarantowanie najlepszych możliwych urządzeń i usług, jak również pomoc techniczna i merytoryczna. Hit sprzedażowy z asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla przemysłu oraz biznesu. Nowinką w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z przemysłową precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – nowatorska technologia LFS

Następnym wiodącym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta firma w branży maszyn do druku 3D? Formlabs tworzy najbardziej zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, jak m.in. SLS i SLA. Nowością w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – niewielkie urządzenie, działające w autorskiej, pionierskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi typ technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszystkie inne urządzenia firmy Formlabs – cechuje się ergonomiczną budową i prostą obsługą. Czym prekursorska technologia LFS różni się od SLA? Bez wątpienia lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz prędkością druku, a także drobiazgowym odzwierciedleniem najmniejszych elementów. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, w związku z tym można uzyskać identyczne prototypy, do czego dąży się z reguły w seryjnej, masowej produkcji.

MakerBot dla biznesu, przemysłu, edukacji

MakerBot dostarcza wysokiej klasy profesjonalne urządzenia do druku 3D, działające stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tej marki są w szerokim zakresie stosowane w różnych branżach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu pozostałych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100°C. Druk jest dokładny i solidny, a w trakcie procesu wydruku nie występują zniekształcenia ani przemieszczenie się warstw.

Kontakt z firmą:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]