Dbasz o swoje zdrowie? Czas pomyśleć o oczyszczaczu powietrza!

Kwestia zanieczyszczenia atmosfery zagościła już w świadomości statystycznego mieszkańca Polski i coraz rzadziej bywa lekceważona. Polacy mają świadomość, że czystość powietrza, którym na co dzień oddychamy, ma znaczny wpływ na nasz stan fizyczny. Tak długo jak nie zostaną wprowadzone skuteczne rozwiązania, każdy powinien zatroszczyć się o swoje zdrowie, przykładowo poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od renomowanych producentów

Im bardziej zindustrializowany region, tym większe jest niebezpieczeństwo obecności wysokiego stężenia PM10 oraz PM2,5, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój szeregu chorób płuc podatni są przede wszystkim rezydenci dużych aglomeracji miejskich i terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych emitujących do atmosfery znaczne ilości tych pyłów. Cykliczne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli w znacznym stopniu zredukować niekorzystny wpływ pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu renomowanych producentów, jak np. Webber, Cado czy LIFAair, od lat obecne są w asortymencie wielu sklepów, toteż nie jest to obecnie nowość na rynku. Co istotne, poza wyłapywaniem z atmosfery zanieczyszczeń, często mają one też inne dodatkowe funkcje.

Typy i rola oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w kilku rozmiarach, w związku z tym bez trudu kupimy sprzęt najlepsze do określonej objętości pomieszczenia. Są to urządzenia względnie nieduże, dlatego bez ograniczeń można przesunąć je między pomieszczeniami. Nie licząc eliminowania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, zatrzymują one też mikroorganizmy oraz grzyby, które mogą powodować rozmaite reakcje alergiczne czy też choroby, a także szkodliwy benzen. Dużo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje i nawilża cząsteczki powietrza, co tworzy w pomieszczeniach rześką atmosferę, a równocześnie przynosi mocniejszy sen. Część urządzeń posiada też detektory wykrywające wysokie stężenie dwutlenku węgla. Kupno oczyszczacza powietrza poleca się w szczególności osobom cierpiącym na alergie.