Czym charakteryzuje się antena DVB T?

Potrzebujesz anteny telewizyjnej? Odwiedź ten adres.

W ogromnej większości domostw dostrzec można telewizor. Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie był niepotrzebnym urządzeniem, trzeba zaopatrzyć się także w odpowiednią antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w wielu okolicznościach.

Antena telewizyjna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest dzisiaj naprawdę szeroki. W sprzedaży znaleźć można anteny DIGIT i ASR – DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, jak również siatkowe i pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się teraz w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się głównie prostotą montażu. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w rękach narzędzia potrzebne do majsterkowania. Anteny naziemne, które obecnie proponują nam producenci, odznaczają się też świetną odpornością na działanie zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. To właśnie dlatego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej kupnie?

Wielki wybór anten tego rodzaju sprawił, że należy bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy kupić. Warto wiedzieć, że pod uwagę należy brać szereg uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników można bez trudu wyszukać w Internecie. Znaczenie ma także moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać powinno się w każdym przypadku ułożenie obszaru, który dzieli nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Wielkie znaczenie ma też to, czy mieszkamy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]