Czemu srebrna biżuteria jest tak popularna?

Jeśli poszukujesz srebrnej biżuterii, koniecznie wejdź na www.bizutik.pl

Jest z człowiekiem od stuleci i pomimo dostępności wielu nowych wzorów, w istocie niewiele się zmieniła. Biżuteria wciąż odgrywa tę samą rolę – jest swoistą dekoracją ciała i umożliwia wyrażenie swojego ja. Nic zatem zaskakującego, że biżuterię równie chętnie noszą panie i panowie, dzieci oraz ich rodzice, ludzie z rozmaitych grup społecznych. Niezależnie od tego, które projekty lubimy, prawie zawsze biżuteria jest wykonywana z takich samych surowców – zazwyczaj ze srebra. Dlaczego jednak srebrna biżuteria bywa tak chętnie wybierana? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, żeby posłużyły co najmniej pięć dziesięcioleci?

Plusy srebrnej biżuterii

Największym atutem srebrnej biżuterii jest bez wątpienia fakt, iż jej stosowanie pozwala ustrzec się różnych schorzeń. Srebro jest antyseptyczne, więc zakładanie srebrnej biżuterii bywa rekomendowane osobom, które niedawno przekłuły ciało. Nie wolno nie wspomnieć także o jego atrakcyjności, która idzie w parze z dość niskimi cenami.

Srebrna biżuteria – jak zwiększyć żywotność?

Srebro posłuży sporo lat, jednak powinniśmy prawidłowo o nie zadbać. Przede wszystkim nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy wykonujemy jakieś prace – może się ona zarysować czy pęknąć w kontakcie z detergentami. Srebrna biżuteria musi też być czyszczona w wodzie ze spirytusem czy sokiem z cytryny. Trzeba trzymać ją w szkatułce z delikatną tkaniną – unikniemy tak uszkodzeń.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]