Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Okiennice wewnętrzne znajdziesz na https://bit.ly/3jVhWKg.

Planując aranżację pomieszczenia, z rzadka przeznacza się wiele uwagi na okna. Zazwyczaj decyzja pada na klasyczne aranżacje, czyli zasłony oraz firanki, które nieraz zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne zdobywające sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Cechy charakterystyczne okiennic wewnętrznych shutters

Najważniejszą właściwością shuttersów (bądź też po polsku – szutersów) jest to, iż lamele zamontowane na tych okiennicach ozdobnych poruszają się, dzięki czemu można ustawiać je pod różnymi kątami, w zależności od zachcianek lokatorów. Producenci wytwarzają je z listw drewnianych, PCV, jak również z płyt pilśniowych. Shuttersy instaluje się zwłaszcza na oknach, aczkolwiek jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach lub w szafach. Okiennice ozdobne shutters to co prawda element okna, który w polskim budownictwie spotyka się nadal sporadycznie, ale większa część z nas na pewno widziała je w telewizji czy w kinie, ponieważ tego rodzaju okiennice są często używane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w RPA i w Nowej Zelandii.

Shuttersy nadają wnętrzom niesłychanie atrakcyjny wygląd

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko doskonale się prezentują, ale mają też zastosowanie. Z ich sprawą można regulować wykorzystanie energii słonecznej: latem hamować kumulowanie się ciepła w domu, a w zimne – zapobiegać jego utracie. Shuttersy dobrze komponują się z wieloma stylami aranżacyjnymi i da się je założyć je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wykonuje i instaluje się je na zamówienie, co powoduje, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom niezwykle stylowy wygląd, a więc wpływają na podwyższenie wartości domu. Trzeba również uwydatnić, iż nachylenie lameli shuttersów jest ustawia się bez użycia łańcuszków, co rodzice małych dzieci lub właściciele psotnych psów i kotów, które zerwać dyndające łańcuszki, uznają z pewnością za sporą zaletę.

Kontakt z firmą:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]