Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Więcej szczegółów o okiennicy wewnętrznej.

Urządzając dom, rzadko przeznacza się dużo czasu na okna. W większości wypadków decyzja pada na klasyczne rozwiązanie, to znaczy firanki oraz zasłony, które czasem łączone są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno zdobywające sobie krąg sympatyków rozwiązanie – okiennice wewnętrzne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Z czego wytwarzane są shuttersy

Najważniejszą właściwością shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tych okiennicach wewnętrznych poruszają się, tym samym można ustawiać je pod rozmaitymi kątami, zależnie od potrzeb mieszkańców. Wykonuje się je z listw drewnianych, z płyt pilśniowych, jak również PCV. Shuttersy zakłada się przede wszystkim na oknach, jednak wyśmienicie sprawdzają się także na drzwiach garderoby. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie element okna, który w europejskim budownictwie wykorzystuje się wciąż sporadycznie, ale każdy z nas z pewnością kina czy telewizji, bowiem tego typu okiennice są często używane na terenach z ciepłym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich czy południowych Stanach USA.

Shuttersy nadają wnętrzom niezwykle luksusowy wygląd

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko doskonale wyglądają, ale mają również pożyteczne funkcje. Z ich sprawą można w pasywny sposób regulować wykorzystanie energii słonecznej: w upalne miesiące powstrzymywać nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – zapobiegać ucieczce ciepłego powietrza. Shuttersy pasują do różnych stylów aranżacyjnych i można założyć je na większości okien. Produkuje oraz montuje się je na zlecenie, co sprawia, iż są bez wątpienia droższym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom bardzo atrakcyjny wygląd, w wyniku czego zwiększają wartość domu. Trzeba również zaakcentować, że kąt lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawiane bez pomocy linek, co posiadacze zwierzaków lub rodzice małych dzieci, które zerwać zwisające łańcuszki, uznają z pewnością za duży plus.

Kontakt z firmą:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]