Biżuteria z cyrkoniami – o syntetycznych kamieniach szlachetnych

Sprawdź, gdzie zamówić biżuterię z cyrkoniami

Podczas procesu zdobienia biżuterii twórcy bardzo chętnie stosują przeróżne kamienie szlachetne. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania dodaje biżuterii olśniewającego wyglądu, znacznie zwiększają wartość opracowywanego dzieła. Konsekwencją tego jest fakt, że dość nieliczna grupa odbiorców jest w stanie pozwolić sobie na prawdziwe klejnoty wśród swoich ozdób. Na szczęście istnieją także alternatywy dla mniej zamożnych osób.

Czym są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi w przyrodzie są wytwarzane w pełni sztucznie. Jest to prawie najlepsza alternatywa dla brylantów – z powodu praktycznie wyglądu nie do odróżnienia i podobnych cech. Zazwyczaj cyrkonia jest przezroczysta, ale okazy zawierające niestandardowe minerały mogą posiadać wszystkie barwy, czy też nawet zmieniać się dzięki wpływowi światła. Ze względu na przytoczone walory estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i stomatologia – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie na dobre osiedliły się w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, ale nie jest to oczywiście jedyne ich zastosowanie. Przykładowo, wykorzystuje się je w stomatologii (jako tymczasowe uzupełnienie zębów u dzieci), do określania pH w ekstremalnych temperaturach albo też przemyśle. W przeszłości, dzięki swoim właściwościom używane były nawet przez Rosjan w ich programach kosmicznych. W przypadku, gdy zainteresowani jesteśmy najbardziej rozpoznawalną formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy kupić ją na przykład za pomocą internetu.