Aranżujesz sypialnię albo salon? Rozważ zakup szuttersów

Realizacje z zastosowaniem shuttersów w salonie znajdziesz tutaj

Wewnętrzne okiennice ozdobne, czyli szutersy (shutters), kojarzą się zazwyczaj z wystrojem wnętrz w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Jednakże ten moduł osłony okiennic można użyć również w europejskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a równocześnie rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych aranżacjach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – funkcje dekoracyjne i praktyczne

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, będą pełniły dwie funkcje – praktyczną i dekoracyjną. Shuttersy zdecydowanie podnoszą walory estetyczne salonu. Ich lamele są szersze, dzięki czemu znakomicie wyglądają na większości okien. Kwestia estetyczna jest arcyważna, gdyż to w salonie domownicy przesiadują po wiele godzin w ciągu dnia oraz podejmują tu gości. Z tej przyczyny trzeba zadbać, by ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale jednocześnie wygodny. Dowolność ustawienia stopnia ułożenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych wpadających do salonu, co umożliwia m.in. lekkie jego ściemnienie, gdy pragniemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub kompletne jego zaciemnienie, jeśli mamy ochotę włączyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – kontrola ciepła

Opcja regulacji wnikania promieni słonecznych do wnętrza jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednak również z innego powodu – z ich pomocą da się skutecznie korygować temperaturę wnętrza, która ma duży wpływ na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie lata łatwiej jest zachować chłód w sypialni, natomiast zimą przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Co więcej shuttersy tworzą mocną zaporę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również wspaniałe rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Zbiera się na nich mniej kurzu aniżeli w fałdach firanek, a ich mycie jest nadzwyczaj łatwe i trwa dosłownie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie będą prezentować się również w pokoju dziecka, w łazience oraz w kuchni.

Kontakt z firmą:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]