Akcesoria do jazdy konnej – o czapsach i sztylpach skórzanych

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu zaopatrzysz się w sztylpy

Według wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Najważniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek kosztują aż kilka tysięcy PLN. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużej mierze utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, czapsów i sztylp nie cechują te wady.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – charakterystyka

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące protekcję pozostałej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, stanowiąc ochronę dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych surowców. W sprzedaży przeważnie spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Dwa ostatnie rodzaje charakteryzuje znacznie niższa cena. Skutkiem tego są polecane jeźdźcom z niewielkim budżetem oraz dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Szeroki wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią zatem też jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Kontakt z firmą:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]