Przewożenie rowerów samochodem – platforma rowerowa na hak

Chcesz kupić bagażniki rowerowe na hak w Krakowie? Wejdź na https://ebagaznik.pl/pl/c/Platformy-rowerowe/66.

Budowa dróg rowerowych nie tylko w dużych aglomeracjach, ale także w szeregu miejscowości wypoczynkowych w Polsce i za granicą doprowadziła to tego, że pakując się na urlop rozmyślamy, czy wziąć ze sobą rower. O ile nasz rower łatwo są się rozmontować, a jedziemy sami, można znaleźć dla niego miejsce w bagażniku samochodu. Trudności pojawiają się, gdy podróżujemy w dużym gronie i musimy zapakować trzy lub cztery rowery. W tych okolicznościach powinno się użyć platformy rowerowej.

Jak platforma rowerowa na hak oddziałuje na sterowanie pojazdem?

Rowery można przewozić na dachu auta, instalując na nim dodatkowe uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego, lub na platformie rowerowej montowanej na haku. Zarówno pierwsza, jak i druga opcja pozwala na przewóz aż do 4 jednośladów. Uchwyty rowerowe są tańszym rozwiązaniem, ale mają również kilka wad. Umocowanie, a następnie zdjęcie z nich roweru, bywa niełatwe w szczególności dla osób o niskim wzroście. Ponadto ułożenie rowerów na bagażniku dachowym zmienia wysokość auta, i choć na ogół nie przeszkadza to w trakcie przejazdu pod niewysokimi bramami, kładkami dla pieszych oraz mostami, to zmienia sterowność pojazdu ze względu na to, że silniej reaguje on na podmuchy wiatru. Natomiast platformy rowerowe montowane na hak wydłużają auta, wskutek tego prowadzący je kierowcy powinni zachować wyjątkową ostrożność w trakcie parkowania tyłem i cofania samochodu. Rowery transportowane na platformie często także sterczą poza szerokość samochodu, co może być utrudnieniem przy wymijaniu innych uczestników ruchu na ciasnych drogach.

Bagażnik rowerowy – sprawdzić przed jego kupnem?

Postanawiając o nabyciu bagażnika na rower na hak wypada w pierwszej kolejności rozważyć kilka kwestii. Jest to stosunkowo drogi zakup, w związku z tym powinno się już na początku wiedzieć ile sztuk jednośladów docelowo będziemy potrzebowali przetransportować. Bagażnik rowerowego od cenionego producenta, np. od Thule, posłuży nam wiele lat i o ile nabywamy go myśląc o rodzinnych wyjazdach, powinno się wybrać taki, na którym przewieziemy 3 lub 4 rowery. Drugą ważną kwestią jest sprawdzenie całkowitej masy rowerów – przed kupnem platformy należy upewnić się czy wytrzyma ona obciążenie jakie potrzebujemy na niej umieścić. Sprawdźmy również jak doczepiane są rowery do bagażnika na hak. Większa ilość zaczepów podtrzymujących jednoślad na miejscu zmniejsza zagrożenie jego przemieszczenia się w czasie jazdy, grożące ewentualnym zarysowaniem karoserii. W przypadku wątpliwości, jaki bagażnik na rower kupić, polecamy skonsultować się z przedstawicielem sklepu mającego w ofercie takie akcesoria.

Kontakt z firmą:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]