Jak pozycjonować – nienaturalne linki przychodzące

Kluczowym powodem, przez który na witrynę online może być założony ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest sposób na uniknięcie tych poważnych kar?

Nienaturalne linki przychodzące – zakazane SEO

Nienaturalne linki przychodzące to stosowanie nadmiernej ilości odsyłaczy kierujących internautów na naszą witrynę internetową. Przekraczają one normy uczciwego SEO stworzone przez firmę Google, ponieważ manipulują pozycją witryny w rezultatach wyszukiwania. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące występują pod postacią wpisów promujących naszpikowanych licznymi frazami. Szerzy się też proces sprzedaży linków, co jest zakazane. Witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, kiedy nieprofesjonalne praktyki zostaną odkryte, a to wiąże się natychmiastowym obniżeniem jej rangi w wyszukiwarce, nawet o 30 podstron.

Czy można usunąć nienaturalne linki przychodzące

Trzeba podkreślić, że kiedy na adres www zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie ubiegać się o reaktywowanie prawidłowej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest jednak bardzo pracochłonny i nie daje pełnego powodzenia. Zasięgnijmy porady profesjonalnej agencji pozycjonującej, jeśli chcemy zwielokrotnić prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów. Specjaliści momentalnie zdiagnozują realną przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google najlepiej zlecać tylko doświadczonym firmom.