Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Jeśli chcesz nabyć panele podłogowe, zobacz tu

Panele podłogowe wyglądają prawie tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie proste i wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na niezbyt wilgotnym podłożu – maksymalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Nie wolno zapominać również o oddzieleniu paneli od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Po ich kupieniu nie wyjmuj paneli z paczki – nie uszkodzisz ich, czekając dwie doby, aż pozbędą się nagromadzonej wilgoci. Wszystko już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Rozpoczynając montaż paneli, pamiętaj o najważniejszym – najlepiej robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed pracą, upewnij się, czy nie są uszkodzone, bowiem potem sprzedawca ma prawo nie przyjąć reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłoża – koniecznie powinna być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie do okna, a w wąskich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Połączysz je za pomocą specjalnych klików – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Podobnie jak inne produkty drewnopochodne, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od zmian klimatu w pomieszczeniu. Musisz więc zapewnić im dylatacje o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – do ich zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Kontakt z firmą:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]