Japandi – minimalisty styl łączący inspiracje skandynawskie i japońskie

Japandi – minimalisty styl łączący inspiracje skandynawskie i japońskie

Pomimo że Japonię i Skandynawię dzielą tysiące kilometrów, te dwie części świata łączy niezwykle podobne podejście do estetyki i designu. Trudno się więc dziwić, że coraz więcej projektantów decyduje się na fuzję stylu japońskiego i scandi, nazywając taki miraż – japandi. Czym charakteryzuje się ta estetyka? Jakie są jej wyznaczniki? Jak zaprojektować wnętrza w tym stylu? Zdradzamy sekrety japandi. Charakterystyka stylu japandi Styl japandi (z ang. japandi style, powstały od słów Japanese and Scandi) to…

Więcej

Naturalne materiały w aranżacji wnętrz – drewno, wiklina, len, korek i nie tylko

Naturalne materiały w aranżacji wnętrz – drewno, wiklina, len, korek i nie tylko

Design inspirowany naturą stał się w ostatnich latach ważnym obszarem zainteresowania projektantów wnętrz. Nasilenie tego trendu zaczęto obserwować w 2020 i 2021 r., co stało się oczywistą konsekwencją naszej tęsknoty za światem zewnętrznym. Ludzkość spragniona „normalności” zaczęła poszukiwać wytchnienia w przyrodzie, w związku z czym chętniej zapraszała ją do swoich życiowych przestrzeni. Natura w naszych domach zaczęła manifestować się nie tylko w postaci bogatej roślinności, organicznych form czy subtelnej palety barw, ale również w odnawialnych…

Więcej

Styl eklektyczny – aranżacje salonu i sypialni

Styl eklektyczny – aranżacje salonu i sypialni

Co kryje się za terminem “styl eklektyczny”? Jaka jest charakterystyka tego nurtu? W jaki sposób zaaranżować sypialnię lub salon w stylu eklektycznym? O jakich dodatkach pamiętać? Na te pytania odpowiadamy w artykule. Definicja stylu eklektycznego Termin “eklektyzm” wywodzi się od greckiego słowa eklektikos, które w wolnym tłumaczeniu oznacza „wybierać to, co najlepsze”. To podejście konceptualne, które nie trzyma się sztywno jednego zestawu założeń, a czerpie z wielu pomysłów, nurtów i teorii. W architekturze, sztuce czy…

Więcej

Jak łączyć drewnianą podłogę z płytkami? Wzory, kolory i poziomy

Jak łączyć drewnianą podłogę z płytkami? Wzory, kolory i poziomy

Ze względu na praktyczny aspekt często decydujemy się na łączenie podłogi drewnianej z płytkami. Jednak przed przystąpieniem do zakupów, a później prac remontowych, stajemy przed wieloma dylematami, związanymi z zestawianiem ze sobą tych dwóch powierzchni. Rozmaite kolory, wzory, kształty i wysokości obu rozwiązań nie ułatwiają wyboru. Dlatego – by ułatwić aranżację – odpowiemy w naszym artykule na poniższe pytania: kiedy połączenie drewnianej podłogi z płytkami będzie dobrym wyborem? jakie płytki pasują do drewnianej podłogi? jak…

Więcej

Jak urządzić pokój na poddaszu, aby był komfortowy i praktyczny?

Jak urządzić pokój na poddaszu, aby był komfortowy i praktyczny?

Pokój na poddaszu często nie jest wykorzystywany – skosy i belki bywają odbierane jako duże utrudnienie w urządzeniu pomieszczenia w taki sposób, aby można było wygodnie z niego korzystać. Wystarczy jednak odrobina pomysłowości, aby poddasze stało się równie komfortowe jak każdy inny pokój. Dowiedz się, jak urządzić pokój na poddaszu! Pomysł na pokój na poddaszu Zacznijmy od tego, w jakiego rodzaju pomieszczenie można zamienić poddasze. Dodatkowa sypialnia? Pokój dla nastolatka? Gabinet? A może domowa siłownia?…

Więcej

Jak wyciszyć pokój lub mieszkanie?

Jak wyciszyć pokój lub mieszkanie?

Hałas może być szkodliwy dla ludzkiego zdrowia – i to nie tylko wtedy, kiedy jest niezwykle głośny, ale również wtedy, gdy jest długotrwały. Dlatego warto zadbać o to, aby do naszego mieszkania było wygłuszone i tym samym „odporne” na niepożądane dźwięki. Podpowiadamy, jak wyciszyć pokój, dom lub mieszkanie. Dlaczego warto wyciszyć pokój? Nieważne, czy przeszkadzają ci odgłosy miasta, takie jak dzwonienie tramwajów lub szum samochodów, czy hałasujący sąsiedzi – cisza w mieszkaniu jest czymś, o…

Więcej

Jaką podłogę wybrać do mieszkania?

Jaką podłogę wybrać do mieszkania?

Aranżacja podłogi to jeden z najważniejszych wyborów, przed jakimi stają inwestorzy, urządzający dom lub mieszkanie na sprzedaż. Na rynku dostępnych jest wiele materiałów wykończeniowych, które zachwycają walorami użytkowymi i estetycznymi. Co należy wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji zakupowej? Jaką podłogę wybrać do mieszkania? Jaka podłoga jest modna? Producenci materiałów wykończeniowych starają się podążać za aktualnymi trendami w aranżacji wnętrz i dostarczają materiały spełniające oczekiwania różnych grup odbiorców. Inwestorzy mogą wybierać pomiędzy panelami podłogowymi laminowanymi…

Więcej

Jak wyrównać podłogę przed położeniem desek?

Jak wyrównać podłogę przed położeniem desek?

Przed montażem drewnianej podłogi w systemie pływającym lub klejowym, należy zadbać o dobre wypoziomowanie podłoża. Tylko wtedy deski podłogowe będą prezentowały się okazale, a ich trwałość będzie zgodna z deklaracjami producenta. Jakie parametry powinna spełniać posadzka i w jaki sposób należy ją przygotować przed ułożeniem desek? Aby ułatwić wybór najkorzystniejszego rozwiązania, w artykule odpowiemy na następujące pytania: Jak powinna być przygotowana posadzka przed montażem drewnianej podłogi? Czym wyrównać podłogę przed położeniem desek warstwowych? Jak wyrównać…

Więcej

Jak dobrać twardość materaca? Znaczenie symboli: H1, H2, H3, H4, H5.

Jak dobrać twardość materaca? Znaczenie symboli: H1, H2, H3, H4, H5.

Za twardy, a może za miękki? Każdy z nas ma swoje indywidualne preferencje, gdy chodzi o twardość materaca. O czym powinniśmy pamiętać przy jego zakupie? Do produkcji materaców stosuje się różnego rodzaju materiały. Możemy skategoryzować je między innymi pod względem ich pochodzenia – naturalne lub syntetyczne, technologii ich produkcji czy też twardości. Skupmy się tutaj na ostatniej kwestii, czyli właśnie na twardości materaców. Bardzo często przy ich zakupie nie zwracamy na nią wystarczającej uwagi, co…

Więcej

Pielęgnacja podłogi olejowanej – czyszczenie i konserwacja

Pielęgnacja podłogi olejowanej – czyszczenie i konserwacja

W jaki sposób czyścić i konserwować podłogę olejowaną, żeby zachować jej niepowtarzalny charakter? Czym myć i jak często to robić? Jakie środki wybrać do pielęgnacji i konserwacji? Na te pytania odpowiadamy w artykule. Pielęgnacja podłogi olejowanej – metoda 2 kroków W pielęgnacji podłogi olejowanej warto zastosować metodę dwóch kroków: Pierwszy krok: regularne oczyszczanie drewnianej powierzchni – minimum raz na tydzień. Drugi krok: okresowa pielęgnacja – raz na 2-3 miesiące. Czyszczenie podłogi olejowanej Jak czyścić podłogę…

Więcej
1 2 3 4