Wyposażenie gabinetów medycznych – meble ze stali nierdzewnej

W gabinetach kosmetycznych czy też lekarskich, fabrykach produkujących żywność i w kuchniach nadzwyczaj ważne jest utrzymanie absolutnej czystości. To wymusza nie tylko wdrożenia restrykcyjnych procedur oraz stosowania środków odkażających, ale również właściwego wyposażenia. Utensylia i meble użytkowane w takich punktach nie powinny absorbować zabrudzeń, a ich powierzchnia powinna pozwalać na szybkie i gruntowne mycie oraz odkażanie. tym samym w miejscach, gdzie istotna jest higiena, rekomenduje się stosować mebli ze stali nierdzewnej.

Meble ze stali nierdzewnej – regały, stoły, okapy

Meble ze stali nierdzewnej są nader często używane w przetwórstwie spożywczym, restauracjach oraz piekarniach. W kuchniach restauracji czy bufetów używa się m.in. blaty, stoły i regały do magazynowania żywności. Oprócz tego warto wspomnieć o okapach i zmywakach, a także wszelkiego typu stojakach, które mogą być użyte do wyrastania wypieków. Maksymalne wykorzystanie lokalu ułatwiają meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – z ich wykorzystaniem można urządzić praktyczną kuchnię także na stosunkowo niedużej przestrzeni.

Branża medyczna także korzysta z mebli ze stali nierdzewnej

Planując wymiary mebli ze stali nierdzewnej, producent bierze też pod uwagę potrzeby gabinetów kosmetycznych oraz medycznych. Tu specjalne znaczenie mają stoły i regały umożliwiające sterylne przechowywanie przyrządów oraz środków używanych w czasie zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej sprostają wszystkim wymogom stawianym wobec sprzętu wykorzystywanego w gabinetach lekarskich – umożliwiają utrzymanie higieniczny, są mocne i dobrze się prezentują.