Wynajem detektywa

Kim jest detektyw? Już od XIX wieku rozwijał się ten zawód, a użycie niezwykłych i intrygujących zasad dedukcji znalazło swoje odzwierciedlenie w literaturze czego przykładem jest na przykład bohater literacki Sherlock Holmes. Fraza “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Praca detektywa skupia się na przeprowadzeniu śledztwa, podczas którego posługuje się racjonalnym, logicznym myśleniem i innymi niejawnymi metodami dochodzenia. W oparciu o dowody, fakty i przesłanki przeprowadza proces dedukcji co ma na celu zidentyfikowanie prawidłowych wniosków. Prywatny detektyw nawet prowadząc śledztwa dla klientów musi posiadać licencję, gdyż jego zeznania mogą być znaczące w sprawach sądowych czy dochodzeniach policji.

Na czym polega praca detektywa?

Korzystanie z pomocy prywatnych detektywów staje się coraz częstsze. Obecnie biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i profesjonalny, a każda charakterystyczna sugestia czy wiadomość od klienta jest ważna. Przede wszystkim wachlarz takiej działalności to zbieranie wrażliwych, tajnych informacji często dotyczących procesów karnych i cywilnych, szukanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, ustalanie wiarygodności świadków i dokumentów, wywiązywania się z odpowiedzialności finansowych i ubezpieczeniowych. Wysokie zapotrzebowanie na detektywów wynika z tego, że coraz częściej jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana ciężko jest udowodnić nasze racje i argumenty. W celu ochrony własnych interesów wiele oszustw jest maskowanych, a oświadczenia osób postronnych i świadków są przekłamane. Tylko detektyw jest w stanie ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.