Wykorzystanie mikropigmentcji medycznej

Wejdź na microclinic.pl, aby uzyskać informacje dotyczące mikropigmentacji głowy.

Na pewno szukając ofert gabinetów kosmetycznych natknęliście się na zabieg mikropigmentacji. W ogólnym przekonaniu mikropigmentacja to tylko rzadziej używana nazwa popularnego wśród kobiet makijażu permanentnego. Lecz wykonanie trwałego makijażu to zaledwie jeden ze sposobów wykorzystania tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się także w medycynie.

Mikropigmentacja – tuszowanie blizn oraz łysiny

Mikropigmentacja to w kosmetologii zabieg, na który decydują się głównie kobiety pragnące zaoszczędzić czas poświęcany codzienne na nakładanie makijażu. To dobre rozwiązanie dla osób, które wiedzą, jak pragną wyglądać każdego dnia. Jest jednakże także mikropigmentacja medyczna, która pomimo że wciąż jest zabiegiem kosmetycznym, ma duży wpływ na samopoczucie osoby, która się jej podejmuje. Na przestrzeni ostatnich lat niezwykle popularne stało się wykorzystanie mikropigmentacji jako alternatywy dla zabiegu przeszczepu mieszków włosowych, na który z uwagi na deficyt środków finansowych nie może zdecydować się duży odsetek osób chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pomaga także podnieść stopień zadowolenia z własnego ciała – umożliwia niechirurgiczne optyczne odtworzenie aureoli sutkowej, jak również tuszowanie blizn oraz bielactwa.

Mikropigmentacja włosów – dlaczego tę procedurę należy powtarzać?

Na pozór zabieg ten wygląda jak zwykły proces wykonania tatuażu. Linergistka względnie linergista, bowiem tak zwie się osoba wykonująca mikropigmentację, specjalistycznym przyrządem nakłuwa naskórek i w ten sposób wprowadza w niego nieorganiczny pigment. Inaczej niż w przypadku tatuażu ostateczny rezultat nie jest permanentny i widoczny jest w przybliżeniu przez rok. Dlaczego? W procesie tatuażu pigment umieszczany jest w głębszych warstwach skóry, natomiast podczas zabiegu mikropigmentacji umieszcza się go bardzo płytko. W wyniku tego wraz regeneracją zewnętrznych warstw skóry po kilku miesiącach pigment powoli zanika. Dlatego jeżeli zamierzeniem osoby poddającej się mikropigmentacji jest długofalowe maskowanie łysiny bądź rzadkich włosów, musi ona mieć świadomość, że konieczne będzie cykliczne powtarzanie zabiegu w minimum dwunastomiesięcznych odstępach.

Kontakt z firmą:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]