Wspomaganie leczenia częstych chorób – dożylne wlewy witaminy C

Witamina C to pierwiastek o szerokim spektrum działania, który zwalcza choroby i wzmacnia układ immunologiczny. Polecany jest szczególnie w sezonie większej zapadalności na przeziębienia. Od lat 60. kwas askorbinowy wykorzystuje się w inny sposób – przy bardzo ostrych schorzeniach. Zweryfikujmy więc czym są dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je zaleca.

Wlewy witaminy C – na choroby reumatyczne

Witamina C jest mikroelementem niezbędnym do życia człowieka. Samodzielnie nie umiemy jej wyprodukować, dlatego musimy uzupełniać jej dawki z zewnątrz (np. z warzyw). Nowoczesna medycyna od lat sprawdza oddziaływanie kwasu askorbinowego na usuwanie niebezpiecznych chorób – zapalenia stawów, arytmii i wielu innych. Medycyna weryfikuje szczególnie oddziaływanie kwasu askorbinowego na zwalczanie komórek nowotworowych – niektóre eksperymenty starają się dowieźć, że włączenie alternatywnej terapii może zapewnić o wiele lepsze rezultaty leczenia. Wprowadzenie sporych dawek witaminy C do ustroju to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Wlewy rozpoczynają się od 20 gramów, jest to więc bardzo duże stężenie, które pomoże zwalczyć szereg niebezpiecznych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – czas trwania terapii

Metoda podawania witaminy C, czyli podanie dożylne, usuwa ryzyko powstania skutków niepożądanych, które mogłyby wystąpić w przypadku standardowych metod (np. tabletek). Rezultaty mogą być zdumiewające – choroby serca zanikną i poprawi się odporność organizmu. To doktor decyduje o przebiegu terapii i ustala stężenie, ale żeby zobaczyć trwałe skutki, leczenie musi działać przez dłuższy czas.