Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Odwiedź biuro rachunkowe Katowice - skorzystaj z wiedzy profesjonalistów

Dopilnowanie księgowości w małych firmach jest zwykle powodem sporych kłopotów. Niewielkie podmioty zwykle nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na etat, zaś ich szefowie często nie umieją właściwie pokierować budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli wielu czytelników – należy tylko postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że poziom współpracy okaże się zadowalający?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na usługi biura rachunkowego warto postawić przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli powierzymy finanse przedsiębiorstwa ekspertom, zyskamy pewność, że skutkiem ewentualnych kontroli wykonywanych przez US nie będzie nałożenie mandatu. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pieniędzy i pracy – nie trzeba zajmować się rachunkowością samemu, ani rekrutować do pracy księgowego na pełen etat. Należy też nadmienić o swobodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że mnóstwo kwestii można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa za pośrednictwem e-maila.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie można sugerować się tylko cenami usług – nadzwyczaj niskie koszty obsługi zwykle oznaczają jej niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści uzyskali odpowiednie certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Kontakt z firmą:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]