W jakich sytuacjach zamówić kontener na gruz

Mnóstwo śmieci nie powinno trafić do pojemników komunalnych. Idzie tu w szczególności o te, które wytwarzamy w toku różnego rodzaju prac budowlanych i ogrodowych, generalnych porządków na strychu bądź w piwnicy oraz odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, chemikalia, fragmenty podłóg i okien, ziemia lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera dostarczonego na czas przeprowadzenia robót. Jak go zamówić? Który spośród oferowanych typów kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery – rodzaje i pojemność

Wybierając kontener, należy skoncentrować się głównie na jego pojemności. Jeśli ta okaże się zbyt mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone podczas robót. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena najmu jest zależna m.in. od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 metrów sześciennych – bez problemu zmieścimy w nich gruz, rozebrane ościeżnice i okna, a także zerwane panele podłogowe czy płytki ceramiczne.

Kontener – w jaki sposób go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w dużych miastach, takich jak Kraków czy Gdańsk, ale także w małych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera we wskazane miejsce. Kontener należy zapełnić w wyznaczonym w umowie czasie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, właściciel kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po zapełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która później trafia do legalnej utylizacji.